В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на термін до 90 днів, тобто приблизно три місяці. Для цього їм потрібно регулярно відвідувати ТЦК залежно від терміну, на який вони отримали відстрочку: це може бути кожні півтора, два з половиною або три місяці.

Зміни в законодавстві, які дозволяють отримувати відстрочку, набрали чинності 18 травня 2024 року. Важливо знати, що лише ТЦК мають право надання таких відстрочок.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Якщо військовозобов'язаний не згоден з рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК), він може оскаржити його у вищій за рівнем ВЛК. Для цього потрібно підготувати заяву з обґрунтуванням причин перегляду, а також надати всі документи, видані первісною ВЛК, і результати медичних досліджень, якщо такі є.

Якщо ж ВЛК безпідставно відмовляє у наданні відстрочки, особа може звернутися до адміністративного суду з позовом. Це бажано зробити невідкладно, адже після отримання письмового відмови військовозобов'язаного можуть викликати на проходження ВЛК та мобілізувати.

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Гороскоп на 20 листопада для всіх знаків Зодіаку: як провести середу без стресів

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

ВЛК. Фото: imagedeliveryt

Суд має розглянути справу протягом двох місяців, а його рішення набуде чинності через 30 днів після винесення.

Нагадаємо, хто може принести повістку: від них точно не чекають

Раніше ми писали про те, що виправдання не спрацюють: ТЦК жорстко покарають чоловіків за відмову

Крім того, Знай.ua повідомляв, тепер будемо ховатись не від ТЦК, а від поштарів: українцям почали масово розсилати повістки без участі військоматів