В Україні діє військово-транспортний обов’язок для забезпечення ЗСУ та інших військових формувань транспортними засобами у разі мобілізації. З 18 травня 2024 року закон надав право ТЦК мобілізувати транспорт громадян.
Цей обов’язок стосується як державних, так і приватних структур, зокрема громадян, які володіють транспортними засобами. Транспорт може бути вилучений на підставі рішень ТЦК, СБУ або розвідувальних органів, і повертається після демобілізації на основі актів прийому-передачі.
Авто мають повернути власнику протягом 30 днів після демобілізації. Заборонено передавати вилучений транспорт іншим особам, відправляти за кордон або використовувати його для кредитних угод.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Після повернення транспортних засобів власник може отримати компенсацію за шкоду. Для цього потрібно звернутися до ТЦК із заявою та відповідними документами. Рішення щодо виплати компенсації ухвалюють протягом 10 робочих днів.
З січня 2025 року вилучатимуть лише специфічний транспорт, наприклад, вантажівки, придатні для перевезення вантажів, а не звичайні легкові авто.
Нагадаємо, ТЦК полюватиме за ухилянтами: системи спостереження викликали стурбованість
Раніше ми писали про те, що зміни у військовому обліку – чого чекати українцям
Крім того, Знай.ua повідомляв, водіїв попередили про махінації: «нетверезі» алкотестери можуть позбавити прав